úterý 3. prosince 2019

Vánoční trhy

Poslední listopadový víkend patří již tradičně začátku vánočních trhů a rozsvícení stromečků. V mém rodném městě se tato akce konala v sobotu, a tak se konečně po několika letech nepřekrývala i s rozsvícením stromečku v Ostravě na Masarykově náměstí, které bylo tentokrát v neděli.

V sobotu jsme tedy vyrazili s celou rodinou i s přítelem na naše malé vánoční trhy před radnici. Dali jsme si svařák a medovinu a poslouchali vánoční koncert Báry Basikové. Překvapila nás i laserová show, kterou si město připravilo poprvé a to kvůli zákazu ohňostrojů. Trošku mi to připomnělo i pražský Signal Festival. Každoročně mě ovšem mrzí, že u nás není stánek s trdelníky. 

Chuť na něj jsem tak uspokojila v neděli v Ostravě. Tam jsme vyrazili o něco dřív, protože jsme se chtěli vyhnout davu lidí, kteří přijdou chvíli před rozsvícením. Měli jsme tak čas projít v klidu všechny stánky, opět si dát svařák a nasát předvánoční atmosféru. Nedávno jsem svou mamku vzala na hranolky do Faency Fries a té tak zachutnaly, že jsme se na ně stavili i po vánočních trzích.

Chodíte na vánoční trhy nebo se podobným předvánočním akcím vyhýbáte? 


11 komentářů:

 1. Máte krásný stromeček, také už se těším, až u nás budou trhy - vždycky si to maximálně užívám! :))

  OdpovědětSmazat
 2. Hezký stromeček. Já většinou chodím na nějaké menší vánoční trhy (většinou na Mírák), ne na Staroměstské náměstí - tam je to na mne moc přelidněné (a taky je tam předraženo).
  V Praze je v centru trdelník na každém rohu (ve všech možných i nemožných provedeních, prodejci ho vydávají za českou specialitu, což není pravda, takže u nás by sis ho užila :)
  Hezký večer

  OdpovědětSmazat
 3. Já chodím moc ráda na vánoční trhy. Ale moc nemusím masy lidí, takže do Olomouce na rozsvícení už nejezdíme kvůli tlačenicím. Ale letos jsem byla na rozsvícení stromečku v naší dědině a moc jsem si to užila. Na vesnici to má takovou rodinou atmosféru, kde se všichni znají a je to moc fajn :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 4. Já byla před rokem na vánočních trzích v Praze a moc spokojená jsem nebyla. Hafo lidí a stánky po většinu jen s jídlem. Každopádně kdyby neměli trdelník, tak jsem o to víc naštvaná, protože trdelník miluji! :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Krásné fotky :). Já se rozsvicování stromečků vyhýbám - nemám moc ráda davy lidí. Takže raději vyrazím na trhy až když je trochu klidněji ;).

  OdpovědětSmazat
 6. Moc krásné, jde vidět, že jste si to užili! Já sice také nesnáším davy ale trhy a rozsvícení stromečku si nikdy ujít nenechám :)

  OdpovědětSmazat
 7. Musím se tam podívat, vždyť to mám takový kousek od bytu! ☺️

  OdpovědětSmazat
 8. nice post dear :) I follow you on gfc #65 , follow back?

  https://bubasworld.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 9. Ach trdelník .. ten jsem letos na trzích ještě neměla. To musím napravit. Celkově s těmi trhy :D loni jsem na punč do centra v Brně chodila každý týden a teď jsem byla jenom jednou :/

  OdpovědětSmazat
 10. Krásný stromeček. Trdelník by mně asi trochu chyběl, nicméně alespoň máte hezké trhy, u nás je to každý rok v rámci pár hodin během dne a nic moc zajímavého :) Zrovna zítra máme, tak jsem zvědavá...

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 11. My jsme byli s přítelem a kamarádky přímo na rozsvícení. Stromeček krásný, ale ke stánkům jsme se vůbec nedostali, tak tam budeme muset zajít ještě jednou:)

  MY TRAVEL ELIS-T

  OdpovědětSmazat