úterý 1. října 2019

Wynwood walls I Umělecká čtvrť v Miami

Určitě nejsem sama, která před každou dovolenou nebo výletem googlí podobné fráze jako "things to do in ..." (co dělat/navštívit ve vaši cílové destinaci). Pokud byste něco podobného hledali i v oblasti Miami, rozhodně Vám jako jedna z prvních možností vyskočí Wynwood a Wynwood Walls tzv. umělecká čtvrť se svými barevnými zdmi.

My měli navíc to štěstí, že jsme bydleli nedaleko, a proto jsme do barevného centra Wynwoodu vyrazili pěšky. Celá tato čtvrť je plná hipster kaváren, mexických restaurací a mladých lidí, kterým je podobný typ umění blízký. Sama za sebe musím říct, že grafitti a podobný street art není něco, co bych vyloženě vyhledávala, ale rozhodně jsem ráda, že jsem takové místo navštívila, protože jsem celou dobu pociťovala velmi příjemnou a zároveň energickou atmosféru. 

Konkrétně Wynwood walls jsou zjednodušeně venkovním otevřeným prostorem s velkým množstvím zdí, které pomalovali umělci z celého světa. U každého díla, tak můžete najít jméno autora, odkud pochází a rok tvorby. Na konci tohoto areálu najdete i vnitřní prostor, kde jsou spíše menší díla a pokud máte zájem na něco se zeptat, je vám k dispozici pán, který rád na vše odpoví. V areálu máte možnost posedět, udělat si hromadu fotek a můžete zde strávit takové množství času, jaké jen chcete. A to nejdůležitější... Vstup do areálu je ZDARMA


Jaký máte názor na podobný typ umění? A zaujala váš některá malba?

14 komentářů:

 1. Abych řekla pravdu, také to není typ umění, který by mi byl blízký, ale určitě je to zajímavé. Nemusí to být všude jen šeď v ulicích :)
  Nejvíce se mi líbí ta poslední malba, ten polaroid, ten je povedený.

  OdpovědětSmazat
 2. Líbí se mi to, ale kdybych tam byla, tak se asi jen kolem projdu, ale do focení se hrnout nebudu, ale tak každý máme něco. :)

  OdpovědětSmazat
 3. Mně se graffiti docela líbí - samozřejmě na vhodných místech a ta, která jsou propracovaná (ne hloupé čmáranice nebo tagy)

  OdpovědětSmazat
 4. Umělci, kteří tam vystavili své dílo jsou teda talentovaní! Moc krásné díla. Nejvíce mě zaujal výjev s tygrem. A že je to zdarma? Tak to je bomba, není už moc věcí, která by v dnešní době byla zdarma. Doufám, že sis Ameriku užila! ❤

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 5. Nemám ráda počmárané zdi, kam se podívám, ale je fakt, že tohle je alespoň pěkné. Umělci mají talent 😊

  Michaela Cheetah

  OdpovědětSmazat
 6. To je krása, sakra já ti závidím! Já chci taky do Miami! :-( :-D

  OdpovědětSmazat
 7. Já ty grafitti prostě zbožňuju, když jsou hezky a profesionálně udělaný .. totálně ty lidi obdivuji, jak to zvládnout takhle reálně přenést na tak obrovskou plochu. Zdi jak vytvořené pro dokonalé fotky ♥

  OdpovědětSmazat
 8. Já bych se tam šla klidně podívat, některé ty tvorby jsou moc pěkné.

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 9. To je naprostá nádhera ♥ Trošku mi to připomíná East Side Gallery v Berlíně :) Každopádně podobný typ umění miluju :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
 10. Tyjo, zajímavé, moc se mi to líbí. A vstup zdarma? Super. :))
  Snad se do Miami taky někdy podívám. :D

  OdpovědětSmazat
 11. Takéto umelecké štvrte zbožňujem, takže ďakujem za tip :) Snáď sa mi raz podarí Miami navštíviť :D :)
  What A Fancy World

  OdpovědětSmazat
 12. Do Miami se nikdy nepodívám, takže jsem ráda za tyto články, že člověk něco málo vidí. Musím říct, že tohle považuji za umění a je to opravdu krásný a obdivuhodný! :-)

  OdpovědětSmazat
 13. Tak tam to vypadá naprosto dokonale! :))

  OdpovědětSmazat