středa 16. října 2019

Miami 2019 I Photo diary

Pár článků z USA už během posledního měsíce a půl stačilo vyjít, ale takový ten obecný článek se základními informacemi zatím ne... O tom se tedy rozepíši dnes a pokud by Vás napadlo něco, co jsem zapomněla zmínit, určitě mi napište do komentářů a ráda Vám odpovím .

O cestě do USA jsme se s přítelem bavili už déle než dva roky. Oba nás spojuje velká cestovatelská duše a taky názor, že finance na cestování jsou jedny z nejlépe vynaložených. Cestování je něco, co nás v mnoha směrech dokáže obohatit a jsou to zážitky, které si budeme pamatovat po celý zbytek života. 

Nejprve jsme chtěli letět do New Yorku, ale protože se dlouho neobjevovaly žádné akční letenky, rozhodli jsme se to nechat náhodě. Na levné zpáteční letenky do Miami jsem narazila díky portálu Honzovy letenky, který už dlouho sleduji. Florida byla také na našem pomyslném bucket listu, proto jsem neváhala a letenky okamžitě koupila. Ono se totiž nevyplácí čekat a rozmýšlet se, protože než se nadějete, levné letenky jsou pryč. A tak jsme koupili letenky Praha-Düsseldorf-Miami


Do Prahy jsme dorazili o den dřív, aby nebyly žádné komplikace. Ubytovali jsme se v Gregory House hotelu na Žižkově, kde jsme byli velmi spokojeni a následující ráno jsme vyrazili Uberem na letiště. První malá nepříjemnost nastala hned v Praze, kdy letadlo do Düsseldorfu mělo hodinu zpoždění. Na přestup v Německu jsme měli sice dvě hodiny, jenže nás čekala ještě před imigrační kontrola, na kterou nás upozornila už paní v Praze. Do Ameriky jsme letěli poprvé, proto jsme měli akorát načteno z různých zdrojů, na co se nás můžou ptát, ale nečekali jsme nic důkladného. Tu pravou imigrační kontrolu jsme zkrátka očekávali až v Miami. Nakonec bylo vše jinak a kontrola v Německu byla mnohem důkladnější a podrobnější než samotná kontrola v Miami. V Düsseldorfu si nás všelijak mezi sebou pracovníci předávali, kontrolovali, ptali se na různé otázky, ale kontrola uběhla tak rychle, že jsem v tom spěchu po kontrole už ani nevěděla, na co všechno se nás ptali a vzpomínala jsem si na to až postupně :D V Miami imigrační kontrola probíhala dost pohodově. Možná za to mohl i přítel, který si hned po přistání odskočil na pány a my tak prošli imigrační kontrolou z našeho letadla jako úplně poslední. Všichni zaměstnanci byli moc milí a pan policista na kontrole se ptal pouze na pár základních otázek, vyfotil nás a udělal otisky.  Pak už se na nás jen mile usmál a řekl "Welcome to Miami"

Z letiště v Miami jsme do našeho ubytování opět využili Uber, který v Miami není drahý a využívali jsme ho během našeho pobytu téměř dennodenně. TÉMĚŘ z toho důvodu, protože jsme měli na pár dní půjčené i auto a to přes aplikaci Turo. Ubytování jsme měli již tradičně přes Airbnb a musím dodat, že bez klimatizace by to opravdu nešlo. Na Floridě je krásné počasí celoročně, ale příště bych určitě letěla v zimních měsících. Navíc pro nás středoevropany je hurikánová sezóna něco nevídaného, ale pro obyvatele Floridy něco, s čím musí každý rok počítat. A nám to vyšlo zrovna tak špatně, že jsme v Miami zažili to pravé před hurikánové šílenství, které by si nejspíš zasloužilo i  vlastní článek. Určitě je to jeden z těch nejsilnějších zážitků, které díky cestování mám... Ale jak se říká, vše zlé je pro něco dobré a i v tomto případě ono známe přísloví platilo. Kvůli hurikánu byly všechny lety z Miami do Evropy zrušené, proto nám byl zpátky nabídnut dřívější let přes Newark, takže jsme New York přece jenom viděli. Sice jenom z letadla, ale sochu svobody a Manhattan jsme krásně z výšky viděli. 

Některá námi navštívená místa by si rovněž zasloužily samostatný článek, ale to bych tuhle americkou sérii článků ukončila asi až tak za půl roku. Naopak některá místa jsme bohužel nenavštívili a to právě kvůli hurikánu, ale věřím, že jednoho dne se na Floridu ještě vrátíme a naše resty doženeme. Závěrem bych už jenom dodala, že hurikán Dorian zpustošil Bahamy, ale Floridě se nakonec neočekávaně vyhl. Předpovědi zkrátka nikdy nemohou být přesné, protože příroda je nevyzpytatelná. 


Gianni Versace House na Miami Beach


Downtown Miami


Obchody před příchodem hurikánu

Letiště Newark

13 komentářů:

 1. To jste měli docela pech, trefit se s návštěvou Floridy do hurikánu. Ale zas jsou přípravy na něj možná zajímavý zážitek.

  OdpovědětSmazat
 2. Vyzerá to tam nádherne. Hneď by som tam šla :) Hoc aj za cenu že tam bude čoskoro hurikán :)

  NA DEŇ FRANCÚZSKOU

  OdpovědětSmazat
 3. Týjo, já bych se hrozně bála, kdybych se dozvěděla o nějakým hurikánu. Ještě, že se vám to vyhlo :) vypadá to tam moc hezky. To přišlo samo z nebe ten zrušený let, abyste videli sochu svobody aspoň z letadla :D :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 4. Miami je můj sen, snad se tam někdy také podívám. Nádherné fotky! :))

  OdpovědětSmazat
 5. To je nádhera. :) Miami jsem hodně sledovala skrz Kriminálku s Horatiem😂taky bych se tam, chtěla podívat. :)

  OdpovědětSmazat
 6. To je nádhera, musela to být překrásná dovolená :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětSmazat
 7. Ách...Ameriku by som chcela niekedy v živote navštíviť. Miami patrí medzi miesta kam sa chcem ísť určite pozrieť. Nádherné. ♥ Ten "domček" pre plavčíkov mi úplne pripomenul film Baywatch! :DD

  Prajem ti pekný deň. ♥
  Blog of Sunflower ♥

  OdpovědětSmazat
 8. Tak to vypadá naprosto bombově, hned bych tam jela taky! ♥

  Little Dreamer

  OdpovědětSmazat
 9. Pamatuji si, když byl taťka před lety u kamaráda v Miami na dovolené a strašně si to chválil. Říkal, že je to tam takové klidnější, zvlášť v těch bytových oblastech, protože jsou tam často i starší lidé a hodně tam jezdí lidi v zimě na takové teplé prázdniny. :D Taky bych se tam jednou ráda podívala, ale přece jenom není to levná záležitost takhle při studiu. Tak třeba jednou až už budu na fulltime vydělávat :) fotky jsou nádherný! Ta pláž .. ach ♥

  OdpovědětSmazat
 10. Amerika je sen a tak to také vypadá, ráda bych se tam podívala. Akorát škoda, že jste nevychytali dobu skrze ty hurikány, ale důležitý je, že je vše ok :)

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 11. Eli hlavně že jste v pořádku! Určitě sis to užila, viď? Krásné fotografie.

  OdpovědětSmazat
 12. Jeeee, já tam ci takyyy :D ♥ Krááááása!! Tyjo, ale ty kontroly.. takové jsem ještě nezažila. :D

  OdpovědětSmazat