úterý 29. října 2019

Hmyzí domeček DIY

Výrobě našeho hmyzího domečku předcházela procházka do přírody v období babího léta. Sbírala jsem šišky, žaludy, kaštany a další přírodní materiály, které by se daly použít. Další den nastala ta těžší část, kdy bylo potřeba domeček vytvořit. Byl to náš první domeček pro hmyz, proto víme, že teď bychom udělali některé věci trošku jinak, ale i přesto jsme s našim výtvorem spokojeni a třeba se nám tam i nějaký ten hmyz následující rok zabydlí.

Použité dřevo jsme měli doma, a tak ho přítel jenom vyměřil, uřezal a následně bruskou zbrousil. Když měl základní čtyři stěny hotové, přibil je k sobě. Dále pokračoval poličkami, u kterých byl postup stejný. Nakonec přibil i střechu a hrubá stavba našeho domečku byla hotová. 

Teď přichází na řadu ta zábavnější část, kterou jsem měla na starost já. Jednotlivé otvory jsem začala postupně plnit. Nejdéle mi trvalo vyvrtat dírky do malých špalíčků z větví a bambusovou tyč (jediná věc, kterou jsme museli koupit) mi nařezal přítel. Část domečku jsme ještě zadělali starým pletivem s tavnou pistolí a domeček byl téměř na světě. Něco mu ale stále chybělo, a proto jsme se znovu vydali do lesa a posbírali i popadanou kůru. Tu chceme ještě v následujících dnech použít na střechu, ale určitě Vám sem opožděně dám fotky domečku v jeho plné kráse.  Zatím tedy vypadá následovně. 

Máte něco podobného na zahradě, chatě nebo třeba alespoň krmítko na balkóně? 

8 komentářů:

 1. Vždy som si myslela, že domčeky sa robia iba pre vtáčiky ale o hmyzom domčeku som ešte nepočula a ani ho u nikoho nevidela. ; Zaujímavý nápad. ;)

  Blog of Sunflower ♥

  OdpovědětSmazat
 2. Mně se hmyzí domečky moc líbí, už jsem i uvažovala o tom, že nějaký vyrobíme. Ale trochu se bojím, aby mi ho neosídlil nějaký v zahradě příliš nevítaný hmyz (stačí, že nám zahradu osídlili hryzci)

  OdpovědětSmazat
 3. To vypadá krásně, jste moc šikovní! :))

  OdpovědětSmazat
 4. Páni jste moc šikovní! My teda nic na zahradě takového nemáme, ale vím, že přítelova babička také vyráběla hmyzí domeček :) Jeden jsme o víkendu viděli i v Zoo v Olomouci.

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 5. Jee, to je krása! Já jako mladší dělala vždy boudičky pro ptáčky ale tohle taky vypadá úžasně, snad se vám tam brzy někdo zabydlí :)

  OdpovědětSmazat
 6. Jůů, tak tohle je naprosto boží! ♥ Moc se vám domeček povedl :))

  Another Dominika | Ze sekáče

  OdpovědětSmazat
 7. Mám pocit, že během léta jsem četla v nějakém časopise o hmyzích domečcích a o tom, proč je dobré/důležité je stavit a jak. Právě tam i zmiňovali, že spousta lidí si žádné rady nepřečte, udělá domek podle svého a pak se diví, že tam žádný hmyz nejde, přitom je domeček špatně udělaný, tak by mě zajímalo, jestli sis četla nejprve nějaké články, jak to udělat správně? :) jinak vypadá moc pěkně! :)

  OdpovědětSmazat
 8. Mně se to líbí, ale asi bych to nechtěla na zahradě, některé druhy hmyzu fakt nemusím. :)


  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat