pondělí 30. září 2019

Photo diary I Na houbách

Krásné počasí předposledního záříjového víkendu jsme využili k výletu do Komorní Lhotky a ke sběru hříbků. Vydali jsme se již tradičně podél řeky Ráztoky směrem k vrcholu Lipí, který se tyčí nad Komorní Lhotkou. Cestu i místa, kde rostou hříbky již důvěrně známe, a proto jsme nepospíchali a měli čas vychutnat si okolní přírodu. Houbařů ani turistů jsme mnoho nepotkali. Jenom na zpáteční cestě se nás jedna místní paní ptala, jestli jsme byli úspěšní, protože předcházející dva víkendy bylo údajně v Komorní Lhotce více houbařů než hub v lese.

Sama sobě ovšem v hledání a poznávání hřibů nevěřím, takže jsem spíš ta, která nese košík a čeká. Navíc se mnou je to natolik špatné, že já jedlé hřiby prostě nevidím, i kdybych o ně měla zakopnout. Ale takovou červenou muchomůrku vidím jó z dálky :) 

Den jsme si příjemně užili, popojeli dál od ostravského vzduchu a ještě nasbírali pár praváků pro nás i pro babičku. Chodíte na hřiby? Máte je rádi nebo se jim raději vyhýbáte?
A jaké je vaše oblíbené houbové jídlo?

14 komentářů:

 1. Také jsme nedávno našli plné koše hub a dali jsme si výbornou smaženici. Já osobně houby miluju! :))

  OdpovědětSmazat
 2. Letos jsem ještě houby nesbirala, já je ani nejím, takže zas taková motivace někam jít není.. :)

  OdpovědětSmazat
 3. Páni, našli jste jich opravdu hodně :)) Já jsem na houbách byla jen párkrát a když jsem našla jednu jedlou houbu, byl to úspěch :D Houbaření mi bohužel moc nejde, ale hřiby mám moc ráda :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že s tím hledáním nejsem jediná neúspěšná :D

   Smazat
 4. Tedy - to jsou krásné hříbky. U nás na chalupě rostou spíš suchohřiby. Mám houbová jídla ráda skoro všechna, kromě polévek. Ale smaženici, houbovou omáčku, krkovičku na houbách, fleky s houbami, sekanou s houbami - to všechno si dám fakt s chutí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Suchohřiby u nás v okolních lesích taky hodně rostou, ale zase na praváka by člověk u nás nenarazil :)

   Smazat
 5. Miluji houby, ale nerada je sbírám. Vlastně na houby nechodím 😀 a co nejvíc miluju z hub? Jednoznačně smaženice a řízky! 🥰😍

  OdpovědětSmazat
 6. My jsme byli na houbách předminulý týden a nenašli jsme vůbec nic ;D ale jinak sbírám houby moc rada, jen je nejíst, haha.

  LITTLE THINGS FOR EM

  OdpovědětSmazat
 7. Já už na houbách nebyla sakra dlouho! Přitom jsem jako menší chodila šíleně ráda. Sice nemám úplně nejlepší zkušenosti, protože jsem několikrát narazila na hada (fakt odporný!) a měla dost klíšťat, ale pořád to beru jako tu nejlepší terapii. Les, houby, ticho, příroda. :-) Našli jste opravdu skvělé úlovky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To já musím zaklepat, že na hada jsem ještě nenarazila a klíště jsem ještě taky nikdy žádné neměla :) A naprosto souhlasím, les je obrovským relaxem i pro mě :)

   Smazat
 8. páni,jste šikuly. my byli minulý víkend a půl koše no :) chystáme se ještě tento víkend. teď spíš sbíráme ořechy :D a loupeme

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :D Tak to máme naprosto stejně. Hlavně včerejší vichr těm ořechům ze stromu hodně pomohl a pomalu nevíme, co s tím budeme dělat :D

   Smazat
 9. Takových praváků! My minule s mamkou našly jenom malinký podhříbky, tak je mamka zavařovala. Jinak miluju smaženici nebo houbové rizoto :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 10. Já zbožňuji houbaření i jídlo s houbami, ale letos jsem byla zatím jen 2x. :)

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat