úterý 20. srpna 2019

Mé nové přírůstky pokojovek

Přesněji řečeno nenáročných pokojovek a kaktusů, protože ty mám nejraději. Začala bych rovnou od nejnovějšího přírůstku, kterým se stal tchýnin jazyk. Řekla bych, že se řadí do takové té kategorie rostlin, kdy ho prostě milujete nebo nesnášíte. A jak říká mamka... Tchýnin jazyk je socialistická rostlina, ale to já bohužel se svým rokem narození nemohu posoudit.

O monsteře jsem dokonce psala samostatný článek, ovšem tehdy jsem ještě nevěděla, co mou monsteru čeká. Pár dní po vydání článku se k ní nedopatřením (čti někdo zapomněl zavřít v noci dveře do předsíně) dostala moje kočka. Běžně ji rostliny vůbec nezajímají, ale asi ji štvalo, že všichni spíme a pustila se do toho nového listu, z kterého jsem se v tom původním článku tak radovala. Horší než prokousaný list bylo uvědomění, že monstera je pro domácí mazlíčky jedovatá. Číče se naštěstí nic nestalo, protože kousky listu elegantně vyplivla na zem. 


Tohohle pichlavého fešáka jsem si odnesla někdy na jaře z Hornbachu a od té doby stačil dost zmohutněl, i přestože kaktusy rostou dost pomalu. Má i nové přírůstky a dělá mi na parapetu velkou parádu.


Tady opět nevím název rostliny, ale tipla bych to možná na nějakou africkou kopřivu (?). Dostala jsem ji od mé babičky, když slavila 80. narozeniny. Od nás dostala jinou pokojovku, a tak už neměla místo na svém stojanu. Sice to není úplně typ rostliny, kterou bych si já pořídila, ale i o ni jsem se naučila starat a krásně u nás prospívá. 


A závěrem ještě pár malých kaktusků... Toho v šedém květináčku jsem uviděla v polské Biedronce za pouhých 7 zlotých (cca 42 Kč) a bylo těžké ho tam nechat. A následující tři jsem dostala jen tak od přítele. Prý je uviděl a hned si na mě vzpomněl a udělal mi tím velkou radost. 


 
Máte nějakou rostlinu, po které toužíte? 

17 komentářů:

 1. Nádherné rostlinky. Já jsem moc toužila po masožravce a v květnu jsem si za tři kousky pořídila:) Jsou super. Taky bych jednou chtěla bonsaj. Jinak miluju orchideje.

  OdpovědětSmazat
 2. Ty jsou moc krásné! Kaktusy mám taky ráda :) Ať se jim daří! :))

  OdpovědětSmazat
 3. Ty kaktusy jsou moc hezký! Taky je miluju <3

  GrünHauz
  Š.

  OdpovědětSmazat
 4. Krásne rastlinky. ;) Tiež zvažujem, že si do izby kúpim nejaký ten kaktus ale neviem kedy sa k tomu dostanem. :D

  Pekný deň. ♥
  Blog of Sunflower ♥

  OdpovědětSmazat
 5. Moc se mi líbí kaktusy a ta (asi) kopřiva. Naopak mohu potvrdit, že tchýnin jazyk buď člověk miluje nebo nesnáší. Já nesnáším. A podobně to mám i s monsterou, taky se mi nelíbí.

  OdpovědětSmazat
 6. To jsou krásné přírůstky ♥ mě se ty kopřivy hrozně líbí :D a jsem ráda, že je kočička v pořádku, nám jednou pes sežral oleandr a to nebyla žádná sranda, museli jsme jí vyplachovat žaludek, protože dva listy jsou už pro člověka smrtelné, ale zachránili jsme jí :) to je dobře, že máš z kytek radost, já bych měla taky :D
  MyGoldenMind

  OdpovědětSmazat
 7. Obdivuju ty, co se dokážou o ně takto krásně starat. Já jsem ráda, když mi přežije i kaktus. :)

  OdpovědětSmazat
 8. Kamarádka také miluje pokojovky a také vystudovala zahradnickou školu. Teď už má nejoblíbenější monsteru vytetovanou i na ruce :D Kaktusy si chci do svého bytu také pořídit. Ty by mi umřít nemusely xD Ale krásně Ti vše kvete.

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 9. Ty jsou úžasné! :) Moc se mi pokojovky v interiéru líbí ♥

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
 10. Tchýnin jazyk mám taky, kdysi jsem ho koupila mamce se zbytkem rodiny na výletě, kde zrovna s námi nebyla. A doma mamka zjistila, že tam jsou dva, tak je rozdělila :) a teď mamce vyrůstá mladej :D. Líbí se mi, že je to super kytka do ložnice, protože v noci pohlcuje oxid uhličitý a produkuje kyslík ;). Máme stejný druh, jak ty.

  Jsem ráda, že se číče nic nestalo. A krásný kaktusy máš :).

  OdpovědětSmazat
 11. Mně se líbí kaktusy, doma jeden mám. Mám také orchidej a dvě kytičky, které nevím, jak se jmenují, ale vím, že jsou výdržný a už mi jedna drží rok. :-D A jsou hezké, prodávají se i v albertu třeba. :-) A ještě mám rýmovník a to je vše. :-)

  OdpovědětSmazat
 12. Naprosto obdivuju všechny, kterým ty rostliny nechcípnou. Já už jsem zvládla zabít i kaktus. :D

  Gabux | Poslední článek

  OdpovědětSmazat
 13. Mám rostlinu po které toužím a máš ji na fotce, jedná se o sukultent, či kaktus - živé kameny. :) Jinak já a pěstování to je hrůza a děs :D Maximálně aloe mi jde zalévat.

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 14. Kaktusy jsou zkrátka nejlepší rostlina :D nejsou náročné na "údržbu" a přitom vypadají tak roztomile. Doposud byly jedinými mými rostlinkami, ale co jsem se přestěhovala na nový pokoj, začínám si to tam trochu více rozrůstat a zazeleňovat. Africkou kopřivu mám také, vypadá tedy trochu jinak, ale podle všeho jich je hodně druhů :) údajně také nenáročné, tak věřím, že si jí zamiluješ :)

  https://taukecana.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 15. Jsou krásné ♥
  Já mohu mít jen kaktusy a nějaké další trvalky, protože nic jiného u mě nevydrží, heh :D

  Little Dreamer

  OdpovědětSmazat
 16. Monstery jsou super! My jsme měli dlouhá léta dvě monstery, co nám vyplňovaly celý mezipatro až ke stropu a dokonce nám vykvetly. Bylo mi líto, když jsme se jich kvůli rekonstrukci zbavovali, ani mi nevadilo, že se tam sotva dá projít :D

  OdpovědětSmazat