pondělí 8. července 2019

Nezbytnosti na dlouhý let

Léto mám neodmyslitelně spjato s cestováním. A protože mě letos čekají hned dva lety a jeden z nich opravdu dlouhý, tak mě napadlo sepsat článek o nezbytnostech, bez kterých se při delším letu neobejdu. Krátký let zvládnete téměř bez ničeho, ale delší let je mnohem náročnější a v letadle strávíte opravdu velké množství času. Proto je dobré si příruční zavazadlo pečlivě připravit a vybavit. Základní nezbytnosti u mě tvoří krční polštářněco na přikrytí a klapky na oči. Polštář doporučuji s klasickou výplní, nikoliv z polystyrenových kuliček a pokud sebou nechcete tahat deku, skvěle Vám poslouží třeba dlouhý šál. Klapky na oči jsou podle mě dost individuální, ale já se bez nich už neobejdu. I špunty do uší jsou dobrou volbou, ale mě většinou stačí mít sluchátka v uších a usnu raz dva.

Když přijde řeč na kosmetiku, tak si beru do letadla jenom nezbytně nutné věci a dekorativní kosmetiku si neberu vůbec. Tu nechávám v odbaveném zavazadle. Jako nutnost vidím vlhčené ubrousky, antiperspirant, antibakteriální gel, krém na ruce, pleťový krém a balzámy na rty. Těch si beru i několik a každý si dám na jiné místo, protože se mi už párkrát stalo, že jsem je někde vytratila. Parfém mám doma většinou ve velkém balení, takže do letadla nosím pouze klasický roll-on, který toho sice tolik nevydrží, ale službu i přesto udělá. A abych vypadala zcela jako člověk, hromada gumiček s hřebenem to jistí.

Hodit se také mohou náhradní teplé ponožky, klasické kapesníčky, kniha, časopisy nebo třeba nějaká ta malá svačinka k zakousnutí. 

Tak a hotovo... Máte sbaleno a můžete vyrazit. Jenom nezapomeňte na doklady a peníze.

Budu ráda, když mi do komentářů napíšete, jaký máte vztah k létání vy a jaké jsou vaše cestovní nezbytnosti.

17 komentářů:

 1. Letání mi vůbec nevadí a moje nezbytnosti jsou dost podobný. Ještě s sebou mám foťák a notebook. A místo klasické knihy čtečku. Jinak se asi moc nelišíme.

  Jinak tam vidím tu Weledu a ta mě snad pronásleduje všude. Budu si jí snad muset koupit, všichni o ní básní 😁.

  Verča ze Ztracena v Praze ║ 23 zajímavostí za měsíc červen

  OdpovědětSmazat
 2. Já jsem ještě nelétala, ale ráda bych to jednou zkusila :) Takže těžko říct, jaké jsou moje nezbytnosti :D :D Mě by spíš zajímalo, kdepak jsi sehnala takovou krásnou taštičku? Něco podobného sháním! :) Jinak asi by mi nesměla chybět knížka, kapesníčky, sluchátka a maska na oči :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 3. Já v posledních pár letech letěla jen na jednu dovolenou. A bývala bych v příručním zavazadle ocenila rezevní ponožky. Díky zpoždění nám v Moskvě uletěl přípoj do Prahy a zůstali jsme v letišním hotelu. A mít na nohou pohory (blbě se balí, takže nejlepší přeprava je právě na nohou ;-))celý den a pak se do těch samých ponožek obouvat ráno... Nic moc :-D. Kartáček na zuby a toaletní potřeby vůbec byly ve výbavě hotelového pokoje, ale ty ponožky .....
  Hezkou dovolenou

  OdpovědětSmazat
 4. Já bohužel let nezažila a zatím asi ani nezažiji. Ale určitě vím, že kamarádce by se tenhle článek hodil :D. Vždycky myslí na to, co si ještě zapomněla vzít a tohle je takový pěkný malý seznam, kterého by se mohla držet :)

  OdpovědětSmazat
 5. nás čaká len krátky let, ale jednoznačne musím mať knihu, balzám na pery, maly deodorant, parfém, zrkadielko a všetky doklady pri sebe :D

  OdpovědětSmazat
 6. Ubrousky a antibakteriální gel je pro mě také nutnost! Dále rozhodně sluchátka :D

  OdpovědětSmazat
 7. Super článek:) Já létání nemám vůbec ráda, hrozně se bojím a vlastně jsem letěla jen dvakrát v životě, navíc krátce poté, co sestřelili letadlo :D No, nemám na to moc dobré vzpomínky, každopádně příští rok bych se ráda odhodlala, abychom mohli s přítelem letět někam na dovolenou:)

  OdpovědětSmazat
 8. Super užitěčný článek :) Já jsem zatím letěla jen jednou, ale byla jsem malá, takže jsem ani neřešila, co s sebou do příručního zavazadla :) Ale celkově mám spíš z létání strach, mám takové heslo, že tam, kam se dá dojet autobusem/vlakem neletím :D

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
 9. Bohužel jsem nikdy neletěla. Ale krční polštář je pro mě nezbytnost i do auta nebo autobusu, když jedu někam daleko. :)

  OdpovědětSmazat
 10. Nikdy jsem neletěla a dost se toho bojím, protože mi je všude zle :D vždy volím cestu autem, autobusem či vlakem :) což se takové vybavení také může hodit třeba na delší cestu autobusem :)

  OdpovědětSmazat
 11. I hate long flights... I ussually go with leggings and some running shoes. And I allways have some gum. Love your tips and your content. I follow you Can we follow each other?

  OdpovědětSmazat
 12. To je super že jsi to takhle sepsala a držím palce ať let proběhne v pořádku :) Já letěla jednou do Bulharska, což byl krátký let, ale úplně to lítání nemusím ... hrozně mě bolely uši, až to bylo nesnesitelné. Raději cestuji autobusem, ale někdy je letadlo nevyhnutelné, protože dlouhá cesta taky není busem úplně příjemná :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětSmazat
 13. Já nějaký velmi dlouhý let ještě nezažila, jen kratší na pár hodin :) Ale létání miluji, miluji ty výšky! :D Každopádně tvá výbava je super :)

  OdpovědětSmazat
 14. Já neletěla tak dobrých 7 let, pokud správně počítám. Letos mě to ale čeká, tak jsem po těch letech zase trochu nervózní :D letím ale jenom do Bulharska, takže to bude chvilička a ještě u toho budu muset hlídat plné letadlo dětí, takže u mě bohužel nějaké špunty do uší nebo spaní nepřichází v úvahu :D :/ :D

  OdpovědětSmazat
 15. Já zažila pouze jeden let a tam jsme moc příručák neřešili, většinu věcí jsem dala do zavazadlového porsotoru, protože kufr mohl mít až 30 kilo :D už ani nevím, co jsem si dala do příručního. Tento rok poletím asi dvakrát, takže si to budu muset promyslet.

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 16. Jé něco takového bych si taky měla pořídit, protože já to vždy řeším na poslední chvíli :D

  Life by Angellyca

  OdpovědětSmazat
 17. Ještě jsem nikdy neletěla letadlem, ale příští rok už asi někam poletíme. 😊
  Michaela Cheetah

  OdpovědětSmazat