středa 24. července 2019

Mallorca 2019

Když jsme se letos rozhodovali, kam vyrazíme, tak jsme zvažovali hned několik destinací. Nakonec jsem výběr nechala zcela na příteli a ten zvolil právě Mallorcu, kde ještě ani jeden z nás nebyl. Letovisko, které jsme navštívili se jmenuje El Arenal (S'Arenal) a nachází se nedaleko hlavního města Palma de Mallorca. Je to turisticky oblíbené letovisko hlavně mezi Němci, kteří si ho naprosto podmanili. V obchodech najdete německé produkty, v restauracích hrají německé písně, tudíž se určitě nebudete divit ani tomu, když dodám, že německy tady mluví opravdu skoro každý. Jednoduše řečeno, Němci jezdí na Mallorcu rádi asi tak, jako Češi do Chorvatska. Ale abych nemluvila pořád jenom o Němcích a němčině, tak hned po příjezdu na nás udělalo dojem, že paní na recepci hotelu na nás mluvila slovensko-česky. Respektive původně byla Slovenka, ovšem podle komunikace s předchozími návštěvníky hotelu v řadě před námi, kde vystřídala hned několik jazyků - angličtinu, španělštinu, němčinu a ruštinu, tohle bylo velmi příjemně nečekané. 

Se samotným ubytováním a službami hotelu jsme byli naprosto spokojeni. První noc jsme sice měli trochu strach z hluku, protože v okolí se to mladými Němci opravdu jenom hemží, ale obavy byly zbytečné. Jenom si myslím, že to není úplně ideální letovisko pro rodiny s malými dětmi nebo pro seniory. Ti by určitě dali přednost menšímu hotelu s menší koncentrací lidí. Mladším ročníkům se naopak bude líbit množství akcí, které se v okolí denně konají.

K nejbližší pláži trvala cesta asi 10 minut. Z jiných destinací jsme byli zvyklí vyrazit k moři brzo, ale tady jakoby to neplatilo. Pláž se začínala zaplňovat až okolo poledne. Proč? Možná tak mladí Němci dlouho spí? Je to možné. Taky se nedaleko nacházely i skalnaté přístupy do moře, kde teda voda byla samozřejmě mnohem hlubší, ale zase jste měli zajištěné téměř naprosté soukromí po celý den. Tady ještě musím vyzdvihnout západ slunce, který se nám opravdu moc líbil a stál za to. 

Z okolních výletů, které jsme podnikli se nám nejvíc líbilo právě historické centrum Palmy. Navíc městské autobusy stojí na Mallorce 1,5 eura a je jedno, kam přesně jedete. Jediný problém s autobusy nastal ve chvíli, kdy jsme se vraceli předposlední den z nákupů právě v Primarku, kdy jsme nemohli najít zastávku pro cestu zpátky. Šli jsme tedy ve směru, jak by měl jet náš autobus a místo toho jsme naráželi stále jenom na prázdné zastávky bez jakéhokoliv popisu. Z toho jsme tedy usoudili, že se jedná pouze o výstupní zastávky. Nakonec jsme se tedy zeptali místních a na hotel dojeli jiným autobusem. 

Celkově jsme si dovolenou užili, pochvalovali jsem si hlavně jídlo, ale i místa, která jsme navštívili. A tak nás ani na závěr moc nemrzelo, když jsme měli menší zpoždění letu, protože jsme byli za celý týden naplněni pozitivní energií a celkovou pohodou.


Byli jste nebo chystáte se letos někam na dovolenou? Byli jste někdy na Mallorce? 

15 komentářů:

 1. K Mallorce mám nádherný vztah, byla to první dovolená u moře, na které jsem byla v 10 letech s rodiči a od té doby jsme se tam vrátili celkem 6x. Pro mě je to jako druhý domov a nedivím se, že jsi s touto zvolenou destinací spokojená a máš plno krásných zážitků :) Fotky jsou dokonalé, léto jak má být!

  OdpovědětSmazat
 2. My jsme spíš takové horsko - lesní typy (u moře jsme byli naposledy před asi 15 lety, když byl syn malý). Letos se chystáme někam asi až v září a zatím váháme mezi Dolomity a Krušnými horami ;-). Ale vy jste si dovolenou evidentně užili. A fotky západů slunce jsou krásné

  OdpovědětSmazat
 3. Nádherné fotky, fakt! Na Mallorcu jezdívala kamarádka s tátou a miluje to tam, taky bych se tam ráda podívala:)

  OdpovědětSmazat
 4. To jsou nádherná místa a nádherné fotky! Jednou bych se tam taky chtěla podívat. 😍
  Michaela Cheetah

  OdpovědětSmazat
 5. To je kráása, hned bych tam jela! Je pěkné, že jste si našli takové zajímavé soukromí, Němci jsou podle mě obecně dost spáči. :D Ale bůhví

  OdpovědětSmazat
 6. Vypadá to tam moc pěkně, povedené fotky :)

  OdpovědětSmazat
 7. Ty žluté šaty na první fotce jsou krásné! :) Mallorca vypadá přímo božsky.. ještě když píšeš, že pro mladé ideální, že je tam spousta akcí, tak bych nejraději sbalila a hned vyrazila :D ♥ kamarádka jezdí pravidelně v létě na Mallorcu pracovat a vždycky si tam ty party neskutečně vychvaluje. Vybrali jste krásnou destinaci :3

  Jinak ve spojitosti s těmi party mě napadají prázdné pláže kvůli dopolední kocovině? :D :D

  https://taukecana.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 8. Ježiši, jak já bych se tam zaletěla podívat a užít si dovolenou... hned teď, klidně. Ty fotky jsou krásné. :-)

  OdpovědětSmazat
 9. Nebyla jsem tam a ani mě nenapadlo tam jet, nicméně to může být skvělé. Z té češtiny bych byla také překvapená. A jentak mimochodem, zrovna v týdnu se ségra domlouvala, že by tam jela, bohužel nenašly se sestřenkou levné ubytování, tak jedou nakonec jinam. :)

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 10. Vypadá to tam nádherně! Doufám, že jste si to s přítelem moc užili :) Na Mallorce jsem nikdy nebyla, ale vypadá to tam moc krásně :) My letos s přítelem a kamarády jedeme jenom na Slovensko, k maďarských hranicím :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 11. To je krása ♥ Na Mallorce jsem nikdy nebyla a podle fotek zjišťuji že je to tam krásné, tak se tam třeba taky někdy vypravím :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětSmazat
 12. Já tak strašně moc toužím po moři! Svými fotkami jsi mne úplně nalákala! Zní a vypadá to jako skvělá dovolená ♥️

  OdpovědětSmazat
 13. No to byla určitě moc krásná dovča! :) Pěkné fotky :) Já byla v Norsku a ještě mě čeká Chorvatsko:)

  OdpovědětSmazat
 14. Jééé jak to tak vidím, tak bysme na Mallorcu taky měli vyrazit <3

  Life by Angellyca

  OdpovědětSmazat