sobota 27. dubna 2019

Jak jsem začala bydlet u koček... (nebo kočky u mě?)

Kočka nebo pes?

Většina z nás má v tomhle už od dětství jasno. Já neměla. Mé srdce přilnulo k jinému čtyřnohému chlupatému stvoření, které stále spousta lidí vidí jenom jako pochoutku na talíři a ne jako plnohodnotného domácího mazlíčka. Řeč je o králíkovi. Ale o tom, jaký je to skvělý domácí mazlíček zase někdy jindy. Dnes bude řeč o kočkách a o tom, jak někdo, kdo nikdy neměl moc rád kočky, přišel rovnou ke třem. 

Když jsem ještě měla dva králíčky, tak jsem pro ně pravidelně každé léto sušila seno. Seník musel zůstávat ve velkých vedrech pootevřený... Jednoho dne si ovšem náš seník vyhlédla březí kočka. Ze začátku jsme to vůbec nevěděli, všimli jsme si až ve chvíli, když se ze seníku ozývaly všemožné zvuky. Kočka u nás tedy porodila dvě koťata. (Uff, ještě, že jich nebylo víc 😀) Byl to jeden kocourek a jedna kočička a jak už to tak bývá - už u nás taky zůstali. 

Zvykli si na nové místo velmi rychle. Jejich maminka je všemu naučila a postupně si začali zvykat i na nás. Ze začátku to sice bylo těžké a chtělo to hodně trpělivosti, jelikož ani jeden z nich nebyl na lidi zvyklý. Navíc nám časem začali všichni tři přirůstat k srdci. 

Kočka nekočka. Najednou to byly NAŠE tři černé potvůrky. Jedna z nich k nám dokonce po kastraci přilnula tak, že spí doma a přes den většinou běhá venku. Souvisí s tím i to, že jsem loni v létě přišla s odstupem 20 dní o oba mé ušáky. Sedm let je sedm let a najednou jsem v nitru pociťovala takové zvláštní prázdno, které tam dřív nebylo. Časem tuto díru začali vyplňovat právě tito tři černí tvorečkové. I když zase trošku jinak...

Dnes jsem ráda, že si nás kočka i s koťaty našla a mohli jsme jim poskytnout domov. A jak by můj taťka řekl ''ty by jsi ubytovala i lamu, kdyby přišla k nám na zahradu'' a má pravdu. 

Nezapomínejte na zvířata z ulice, pokud máte tu možnost. I oni chtějí mít domov a věřte mi, že vám to svou láskou nespočetněkrát vrátí.

A abych nezapomněla... Podle mě černé kočky přinášejí štěstí :) 


Máte nějaký podobný příběh, jak si vás našel vás domácí mazlíček? 

20 komentářů:

 1. Jůůů to jsou roztomilouši. My máme také tři kočky. Jednu jsem přinesla od kamarádky a ta nám porodila dvě koťata, teď si žijí spokojeně spolu u dědy na chatě. :)


  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 2. Všetci traja sú naozaj veľmi krásny! ♥ Mne sa stalo niečo podobné ale so psami. Raz som so svojou najlepšou kamarátkou našli fenku ktorá čakala šteniatka. Odviedla som si ju domov a za asi 3 dni bolo na svete 7 krásnych šteniatok. Jedno to však neprežilo lebo pri rodení ho Lissa( tak sme volali tú fenku) nejako priľahla a šteniatko sa udusilo. Museli sme ich však predať lebo sme si ich nemohli dovoliť. Ale som rada, že neskončili niekde na ulici.
  Teraz mám psa menom Shaggy ktorého mám naozaj veľmi rada. ♥
  Veľmi pekný článok. ♥ Prajem ti ešte krásny deň. ♥

  Blog of Sunflower ♥

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To chápu, 7 pejsků by bylo velmi finančně náročných :) Ale alespoň jsou díky Vám v dobrých rukou a je moc dobře, že jste se o fenku tak postarali :)

   Smazat
 3. Krásní kočičáci. K nám na chalupu zabloudila loni taky černá číča, jenže pak jsme tam díky dovolené tři týdny nejeli a číča už se nevrátila. Ještě pro ni mám ve špajzu kapsičku, kdyby se náhodou zas objevila.

  OdpovědětSmazat
 4. Jsou rozkošní :) Taky mám ušáka a do budoucna mě to táhne ale ke kočkám :) Mám ale ráda všechna zvířata a kdyby se u nás takhle některé usídlilo, taky bych neváhala :)

  OdpovědětSmazat
 5. Ja to tiež ešte nemám rozhodnuté. :) Keď som bola malá, mala sme psíka a 13 mačiek, ktoré sa u nás postupne zabývali po tom, čo ich niekto vyhodil na pole a nechal zomrieť. Vzali sme si ich a starali sa o ne. :) Ale mám srdce otvorené aj pre psíkov, aj pre mačky. :)

  OdpovědětSmazat
 6. Miluju kočky! A jsem moc ráda, že si jako další nastoupila na tuhle kočičí loď lásky. Kočky jsou hrozně fajn. Záleží, jak si je vychováš. Když dobře, tak jsou to hrozně super parťáci🐱🐈🐈.

  Verča ze Ztracena v Praze

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím :) Hlavně se mi líbí, že jsou kočky velmi samostatné :)

   Smazat
 7. Tak to je úžasný příběh!:) Moc se mi líbí, miluji zvířata a ty kočičky si vás prostě našly! :) Úžasné!:)

  OdpovědětSmazat
 8. Já měla dvakrát králíčka (a nikdy v životě jsem králíka nejedla ani jíst nebudu :D ) . Pak i morče, které se mnou bylo dobrých 8 let. Teď nedávno jsem opět přemýšlela o králíčkovi, ale tak nějak z toho sešlo. Pejska si přeji už od malička, tak uvidíme. Jinak momentálně mazlíčka nemám. :-) A je od tebe hezké, že ses o ně postarala. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máme to stejně :) Taky jsem nikdy nejedla králíka a ani bych nemohla.

   Smazat
 9. To je ale úžasná kočička :). Já byla vždycky milovnicí koček a moje první kočička byla taky celá černá, jsou to prostě zlatíčka... :)

  Life by Angellyca

  OdpovědětSmazat
 10. Krásné kočičky :) My zase máme zrzavou kočičku, ale jmenuje se Bohoušek - chudáky je pojmenováváme dříve, než zjistíme, co je to za pohlaví :D Dříve jsem za něj nebyla ráda (je od kočky z ulice, kterou si vzali naši sousedi a pak se jí zbavili a vzala si ji jiná hodná paní, kočka byla březí a tak z toho neplánovaně vznikla naše kočička), ale teď mi hrozně přirostl k srdci, i když za ty jeho návraty domů v 5 ráno o víkendu bych ho zabila :D :D

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty ranní kočičí návraty znám :D Nedej bože, když je v okolí nějaký nevykastrovaný kocour, to je potom řvava :D

   Smazat
 11. Máš tam poriadnu mafiu teda, len čo je pravda :-) Krásne mačiaky :-)

  OdpovědětSmazat
 12. Nádherné kočičky, všechny, já taky bydlím u své kočky :D

  SmileThess

  OdpovědětSmazat
 13. Jsem teď u přítele a jeho maminka má doma 4 kočky a jedno kotě, jsou naprosto dokonalé! :D Taky jsem milovník koček :)) Nádherné fotky!

  OdpovědětSmazat
 14. No ta je krásná. Já mám raději psy a kočku ani mít doma nemůžeme, protože je přítel alergický. Ale mamka má doma 4. Z toho jedna, překvapivě taky černá, přišla na zahradu. Byla trochu potlučená a mamka si ji vzala domu a od té doby tam je. Je to kocourek, je trochu zpomalený, ale mazlíček. Moje mamka je přesně to, co říká tvůj táta. Kdyby přišla lama, tak ji taky bere :D Já jsem to samé, ale jak máme byt, tak je to horší. Každopádně mít baráček, tak bych taky vzala domu každé zvíře, které venku potkám :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ráda slyším :) Černé kočky hlavně nikdo moc nechce, a proto mi přijde, že jich je na ulicích nejvíce. A přitom jsou stejně úžasné jako všechny ostatní :)

   Smazat
 15. S černýma kočkama naprosto souhlasím ♥ sama jsem je brala domů z ulice, když jsme bydleli nějaký čas na baráku s větším pozemkem. Mého oblíbence jsem pojmenovala Čertisko :D

  OdpovědětSmazat