sobota 22. prosince 2018

Balení dárků a pečení cukroví na poslední chvíli

Období před Vánoci je krušné snad pro všechny z nás a pro studenty to platí dvojnásob. I když mám rozepsaných hned několik článků, stejně nebyl poslední týden vůbec čas. Teď už mám ale všechny své předvánoční povinnosti úspěšně za sebou, a tak se opět hlásím do služby :)

Letos jsem si s nakupováním i balením dárků doopravdy pospíšila. Dříve jsem se s balením zabavila i na pár hodin, ale letos jsem vše zvládla ani ne za půl hodinu. Pořídila jsem si pouze dva nové vánoční papíry z Pepca, které stály 12 Kč/ks. Žádné stužky nekupuji. Většinou si vystačím s motouzem nebo již použitými stužkami. Mám přímo vyhrazenou krabici, kde všelijaké stužky a doplňky na balení dárků skladuji. Alespoň nemusím pořád kupovat nové a nové. S jmenovkami jsem si letos zrovna moc velkou hlavu nedělala, abych pravdu řekla. Fix postačil. Dárkové tašky používám na Vánoce pouze na dárky atypických rozměrů a tvarů, s kterými si neumím v zabalení nijak vzhledně poradit. 
S pečením cukroví jsem si letos naopak dala vážně na čas. Upřímně řečeno, já sama bych cukroví na Vánoce ani nepotřebovala. Možná bych si udělala svoje oblíbené linecké, ale tím by to pravděpodobně skončilo. Takže cukroví dělám spíš pro taťku a přítele, protože vím, jak moc ho mají rádi. Navíc ta rychlost, kterou cukroví zmizí je jasnou známkou toho, že bylo dobré.

Dělala jsem pouze ověřené druhy, které mají naši chlapi nejraději - perníčky, linecké, ořechová kolečka, pusinky, včelí úly, kokosové tyčinky, kávové oválky a rumové kuličky. 

A tady je něco málo z příprav, když jsem si zrovna vzpomněla a něco cvakla.S největší pravděpodobností je tento článek poslední před Vánoci, proto Vám chci všem popřát krásné a klidné prožití vánočních svátků v kruhu vašich nejbližších. Veselé Vánoce! :) ♥


Jaké druhy cukroví jste letos pekli doma vy a které je vaše nejoblíbenější? 

11 komentářů:

 1. Závidím, že máš zabaleno. Já měla prosinec hektický v práci, navíc jsem byla nachlazená, takže jsem ráda, že mám nakoupeno :-). Ale cukroví jsem upéct zvládla - dělám naši oblíbenou devítku, do které jsme si každý zařadili své oblíbence. Perníčky, linecké, pracny, marokánky, oříškové pusinky, kokosový salám a ovocné špízy mám hotové. Kokosové kostky a vosí hnízda dělám vždycky na poslední chvíli, takže nejspíš dneska večer. Kdybych si měla vybrat jen jedno cukroví, tak by to byly marokánky (taky je peču hlavně kvůli sobě, chlapi je moc nemusí)
  Tvoje cukroví vypadá moc pěkně.
  Taky ti přeju krásné Vánoce

  OdpovědětSmazat
 2. Já ještě dárky nemám zabalené, dnes jsem dokupovala poslední a balit budu snad zítra.. :D
  Jinak cukroví máš krásné, já mám nejraději včelí úly, ještě by mi stačily perníčky a víc bych nepotřebovala, ale letos jsme s mamkou zvládly 9 druhů, takže toho máme celkem dost:)

  OdpovědětSmazat
 3. Miluju cukroví ♥ My pečeme třeba jen 7 druhů, toho co nám nejvíc chutná ... já mám ráda skořicové trubičky, vosí hnízda a linecké :) Dárky máš zabalené moc hezky, škoda že se to pak hned roztrhá :D i tobě krásné Vánoce :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětSmazat
 4. Dárky mám zabalené, cukroví upečeno....uklizeno tak nějak plus mínus :-)
  Letos jsem upekla jen 6 druhů - linecké, vanilkové rohlíčky, marokánky, datlové raw kostičky ( na blogu mám recept), bounty raw tyčinky a kuličky.
  O všem? Ovšem!

  OdpovědětSmazat
 5. Dárky zabalané , tedy až na jeden, cukroví hotové až na jeden druh, jen kuličky, které ještě chci dneska uplácat. Kánoška mi poslala recept, tak jsem zvědavá. Jinak tvoje cukroví vypadá nádherně, já mívám dost nepovedené, jsem takovej patlal :D

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 6. Naštěstí jsem dárky měla včas a letos jsem nepekla, jen mamka doma, pro mě samotnou to nemá smysl, abych pekla jen pro sebe :D Jinak miluji moka koláčky - čokoládová kolečka plněná kávovým krémem a přelitá čokoládou s mandlí :D Tvoje cukroví vypadá moc hezky

  SmileThess

  OdpovědětSmazat
 7. Mě letos moc mrzelo, že jsem s mamkou cukroví nemohla péct, protože jsem nebyla doma, ale aspoň jsem pak všechno poslepovala a dozdobila :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
 8. Letos jsem take kupovala papiry v Pepcu, a prekvapilo me jake maji krasne a jen za 12 kc, takze jsem jich tam ukoristila mraky, a i nektere kvetovane na pristi rok treba na baleni darku k svatku nebo narozkam :D moc se jim letos povedly vzory :) ty tvoje jsou take moc krasne.


  ty jooo a tolik cukrovi, takovych druhůů. jsi fakt moc sikovna holka :) uz se muzes vdavat.. :) ja udelala jen opravdu dva tri druhy a hned se to snedlo :D :)

  OdpovědětSmazat
 9. Mé nejoblíbenější cukroví jsou právě asi včelí úly a na té fotce vypadají tak chutně! Ale doma je neděláme. Děláme takovou tu klasiku - linecké, perníčky a všechny možné spojeniny s marmeládou nebo krémem. A kuličky nepečené. Jedna z nejoblíbenjších věcí. Jinak jsem postřehla, že dost lidí bere krabice a balí to do nich, já to asi v životě tak neudělala, ale je to zajímavé.

  OdpovědětSmazat
 10. Dárečky jsi zabalila moc krásně!:) To já zas cukroví můžu, vlastně celkově sladké :D A mňam, cukroví vypadá skvěle!:) My moc cukroví nepečeme.. perníčky, rumové a kokosové kuličky, linecké, vanilkové rohlíčky, nějaké slepované druhy.. a já letos zkusila i úlky:)

  OdpovědětSmazat