pondělí 1. října 2018

Šumava na kole

Krásné pondělí a zároveň první říjnový den :)

Jak už jsem avizovala v jednom z předchozích článků, týden od 17.9. do 22.9. jsme s přítelem strávili na Šumavě. Již o prázdninách jsme přemýšleli, kterou lokalitu vybereme, aby byla vhodná na výlety s koly. S přítelem je cyklistika náš společný koníček, a proto se stala Šumava jasnou  volbou. Mohli jsme spojit cyklistiku s poznáním.

Oba jsme už na Šumavě byli. Já asi před 8 lety v okolí Sušice a přítel v okolí Nýrska. Tentokrát jsme si vybrali k ubytování apartmán v obci Nové Hutě. Vlakem jsme se z Bohumína dopravili až do Vimperka a poté nás čekala cesta na ubytování. Poloha obce nám vyhovovala. Na kole to bylo jenom pár kilometrů do Borové Lady, Kvildy nebo na Modravu. Jediné velké mínus, které jsme zaznamenali hned první den bylo, že i přesto, že se v obci nacházelo minimálně 7 restaurací, tak ani jedna v té době nevařila. Nechápejte mě špatně... Oni vařili, ale jenom pro děti, které tam v té době byly na škole v přírodě. Bylo to pro nás velké překvapení, protože minimálně na třech webových stránkách restaurací bylo napsáno, že restaurace je denně otevřena do 23:00 nebo 22:00. Nic o tom, že by vůbec nevařili pro veřejnost nebo pouze na objednávku pro velké skupiny. Další dny jsme už byli moudřejší a jezdili jsme na jídlo do Borové Lady, přesněji do restaurace Černý Vlk, kde moc dobře vařili. Ceny jsem čekala mnohem vyšší s ohledem na horskou oblast. Oběd stál mezi 120 - 160 Kč, což mi přijde zcela v pořádku.


Za ten necelý týden jsme toho najezdili opravdu hodně. Každý den jsme si dali cíl, co chceme navštívit. Co rozhodně doporučuji nevynechat, když budete právě v této oblasti je chalupská, jezerní a tříjezerní slať.  Mě se nejvíce líbila chalupská slať. Tu jsme navštívili dokonce několikrát, protože se nacházela nedaleko od našeho ubytování.

Zajeli jsme si i do Německa, kde jsme navštívili  vodní nádrž Reschbachklausse . Tohle místo mě opravdu chytlo za srdce a překvapilo mě, jak moc jsou Němci přátelští. U nádrže jsme si chvíli poseděli, ale vůbec se nám nechtělo pryč. Poté naše cesta směřovala do městečka Finsterau. Jedná se o malé, příhraniční městečko, kde je spousta turistů. Nahlédli jsme do obchůdků a za tu chvíli jsme si stihli popovídat i s několika milými Němci.

Na Šumavě se v těchto dnech dá potkat velké množství houbařů a sběratelů borůvek. Překvapilo mě, že borůvky nebyly scvrklé. Jenom mě mrzelo, že jsme na kolech byli značně omezeni, proto jsme hříbky museli přenechat ostatním.

Pokud byste si chtěli zabalit i dalekohled, zaměřte se na ty turistické. Určitě v přírodě a na horách oceníte jejich nízkou hmotnost a kompatibilitu. Ideální přiblížení je pro turistiku kolem 7x - 8x (větší by způsobilo roztřesený obraz), průměr čočky by měl být kolem 42 - 50 mm.

Také doporučuji zajít do sovích voliér v Borové Ladě, do návštěvnického centra v Kvildě, kde se nachází rysí a jelení výběh nebo navštívit pramen Vltavy.

Týden utekl a nás čekala cesta domů... Určitě se jednou na Šumavu zase vrátíme, jenom zase do jiné části.


Byli jste někdy na Šumavě? A dáváte přednost tuzemské nebo zahraniční dovolené?

18 komentářů:

 1. Krásné fotky, Šumava je nádherné místo :)

  OdpovědětSmazat
 2. Šumava je nádherná, přítel odtamtud pochází a vždycky se tam hrozně těším! Krásné fotky a ta svíčková nakonec...nádhera! :D :))

  OdpovědětSmazat
 3. Krásna príroda...tam by som veľmi rada niekedy zavítala.Milujem takéto výlety do prírody a hlavne tú prírodu. ;) A tie buchty a knedlíčky...až sa mi zbiehajú slinky. ;) :D

  Blog of Sunflower

  OdpovědětSmazat
 4. To jsou krásné fotky, na Šumavu bych taky chtěla někdy vyrazit :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětSmazat
 5. Já ještě na Šumavě nebyla, ale rozhodně bych se tam chtěla podívat. :) Fotky se moc povedly, já asi nepreferuji ani jednu, kam to jde, tam jedu. :)

  OdpovědětSmazat
 6. Na Šumavě jsem nikdy nebyla, ale láká mě to tam, tak snad někdy! Pěkný článek. :)

  OdpovědětSmazat
 7. This place looks truly terrific and so, so picturesque, sounds like you had amazing time there :)

  http://crafty-zone.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 8. Šumava je asi moje nejoblíbenější místo v ČR :) Jezdíme tam s rodinou taky hlavně na kola.
  Té nádherné přírodě se nic moc nevyrovná :)

  OdpovědětSmazat
 9. S těmi jídly by mě to upřímně taky docela štvalo.. ale alespoň jste našli náhradu:-).

  Jinak na Šumavě jsem nikdy nebyla, ale s přítelem jsme o ni už mluvili a snad k vánocům se k ní dostaneme :-).

  Moc nádherné fotky:-)!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stojí to za to! :) Určitě se tam vydejte, pokud můžete :)

   Smazat
 10. Jéé Šumava je nádherná. Jezdíme tam každý rok v létě, už od malička. babičky rodina se tam vždy sjížděla na dovolenou, takže je to tradice už 50 let a teď tam jezdíme i my s přítelem, ale počasí nás poslední dobou dost zlobí. Vám se to vydařilo úplně mi ty fotky vrátili vzpomínky na to, jak to tam mám ráda. :) Děkuju.

  OdpovědětSmazat
 11. Vypadá to skvěle, museli jste si to perfektně užít.Také jsem tam tohle léto byla, akorát jsem přidala článek na blog. :D Chodili jsem tam ale pěšky, tak jsme toho neviděli tolik. A teda závidím ty knedlíky! :D

  OdpovědětSmazat
 12. Já na Šumavě byla jednou na týdenní dovolené a odnesla jsem si moc pěkné vzpomínky a také jsme spojily s Německem.:) Ale místa, které jsi navštívila jsem neviděla. Muselo to být moc fajn jezdit na kole a projíždět tu nádheru.


  https://somethingbykatep.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 13. Oh, Šumava - prochodili jsme si celou před svatbou a těsně po ní. Chvíli po tom, co přestříhali dráty na hranicích (takže už je to spousta let). Moc ráda na šumavské dovolené vzpomínám. Podle fotek to vypadá, že dovolená vyšla krásně i vám.
  Hezký ven

  OdpovědětSmazat