pátek 28. září 2018

Podzimní věnec I DIY

Podzim mě už stihl zasáhnout opravdu naplno a svědčí o tom i následující článek.

Jsem kreativní duše už od dětství. V době, kdy ostatní holčičky chodily tančit, já chodila do výtvarných nebo estetických kroužků. Naplno jsem si to užívala, navíc jsem vždycky donesla nějaký ten výrobek mamince domů. Chuť něco tvořit mi zůstala dodnes, proto jsem se rozhodla, že vás  dnes provedu mou tvorbou podzimního věnce.

Článek prosím berte jako takovou nenáročnou oddechovku, která vám třeba může pomoct navodit podzimní atmosféru nebo inspirovat k výrobě podzimních dekorací.Co jsem potřebovala?
 • korpus na věnec (OBI 41 Kč)
 • motouz (Kik 25 Kč)
 • nůžky
 • tavící pistoli + náplně (Aliexpress cca 110 Kč)
 • podzimní ozdoby - balíček vlevo Kaufland 50 Kč, vpravo Kik 55 Kč
 • vysušené květy jiřinek
 • kaštany (ty jsem nakonec nepoužila) 


Nejprve jsem si udělala pomocí motouzu očko na zavěšení. Někdo ho nechává nakonec, já ho udělám raději hned ze začátku, abych na něho později nezapomněla.


Na stůl jsem si rozložila noviny, abych pak případný nepořádek i lepidlo mohla vyhodit spolu s nimi. Taky jsem si pro lepší představu vysypala ze sáčků dekorace, které budu používat.


Když jsem si rozmyslela, jak zhruba bude můj věnec vypadat, tak jsem začala nahřívat tavnou pistoli s lepidlem. Nejdřív jsem začala skládat a lepit jeden "řádek" jiřinek a potom ten druhý - vnitřní. Původně jsem chtěla zakrýt jiřinkami celý věnec, ale bohužel jsem neměla nasušené takové množství květů. Tak třeba příští rok...
Abych zakryla místo, kde jsem upevnila závěsné očko, použila jsem zbytky jiřinek a některé dekorace. Věnec chci mít v podobných tónech, proto se držím v teplých barvách a využívám jenom ty dekorace, které tomu odpovídají. Oranžové lístky, barevné hříbky, bukvice, ježečka...
A máme hotovo :) Teď už si jenom rozmyslet, kam ho zavěsit...


Jak se vám věnec líbí? :) Tvoříte nějaké podzimní dekorace nebo vás alespoň takové články baví? 

18 komentářů:

 1. Je moc krásný :) Když jsem byla malá, tak jsme s mamkou takové věnce často dělávaly, mohla bych se k tomu zase vrátit :)

  OdpovědětSmazat
 2. Taky jsem vždycky chodila do výtvarných kroužků a milovala jsem tam něco tvořit :) Věnec se mi moc líbí, žádný podobně udělaný jsem ještě neviděla :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
 3. mám v plánu vytvořit si dekoraci, jen co budu zdravá, hlavně mě láká výzdoba z dýní a na Halloween různé výtvory z papírů. No uvidíme.

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 4. Ty jo pěkný ho máš, já věnec naposledy delala tak na základce, ale sestra je dělá ráda a většinou udělá vic pro celou rodinu! Jinak já moc dekorace nevyrábím, spíš vždycky, když v obchodě na nějaké miniaturní narazím, tak nakoupim!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to mám tak půl na půl... Někdy něco koupím, někdy něco vyrobím.

   Smazat
 5. toto mi pripomina, ze som uz velmi dlho nic nevyrabala. veniec sa ti naozaj podaril, je krasny! :)

  OdpovědětSmazat
 6. ty balíčky věcí vypadají lákavě. Asi si skočím do kiku pro ně! :) miluju výzdobu, je fakt, že nejvíce mám vánočních věcí. Co se týče podzimu mám jednu dýni, dýňové světýlka a takový malý podzimní květináč -_- a velikonočních nemám nic :D už napravuji ale spíš objednávám z ali

  OdpovědětSmazat
 7. Juu, ten vypadá nádherně. Jsem si jistá, že i polepený květy by vypadal hezky, ale takhle se mi líbí snad ještě víc, je zajímavý. :) Já tedy dekorace spíš na zimu, většinou si na podzim natrhám nějaké drobnosti do vázy. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na zimu je prostě nejvíc dekorací. Taky dávám do vázy větvičky. Často na ně tavnou pistolí přidělám i nějakou tu dekoraci pro dané období :) A moc děkuji.

   Smazat
 8. Ty jo, věnec je moc krásný! Letos bych taky chtěla nějaký udělat na dveře, ale bojím se, že by to dopadlo hrozně :/:D Hodně dekorací jsem ale viděla v Nanu Nana:)

  S láskou,
  ELIS MINAROVÁ

  OdpovědětSmazat