čtvrtek 23. srpna 2018

Léto na zahradě

Čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, jaké jsem měla štěstí, že jsem mohla vyrůstat v domě s velkou zahradou. Jako dítě jsem měla hodně možností, kam se schovat, když přišlo na schovku a taky jsem se už od mala učila, jak zasadit na jaře sazeničky nebo třeba jak zatlouct hřebík... Až v pozdějším věku jsem přišla na to, že tyto věci nejsou zcela běžné a že většinu věcí, které umím, jsem se naučila právě díky té možnosti, mít zahradu. 

Každý nechce v létě sekat zahradu, na podzim hrabat nekonečné množství listí a v zimě hrabat sníh. A já tomu plně rozumím. Pokud máte velkou zahradu, sami určitě dobře víte, kolik dřiny a času to vyžaduje. Mou odměnou jsou chvíle, když si můžu dát domácí zeleninu, ovoce a vykvetou mi květy denivek, jiřinek nebo jiných rostlinek... 

Tímto krátkým fotočlánkem vám chci jenom připomenout, jaké dary a kouzelné pohledy nám příroda všeobecně přináší, a že maličkosti vám vážně můžou udělat obrovskou radost :)

Vaše Eliška


Dáváte přednost přírodě nebo hluku velkoměsta? A jaká je vaše nejoblíbenější květina? :)

7 komentářů:

 1. Já to mám ráda, když je to vyvážené. Celej život bydlím na vesnici nebo jsem s malém městě (16 000 obyvatel). Ráda si sednu na svoji zahradu a odpočívám, ale jindy ráda lítám ve víru velkoměsta :) Upřímně mám ráda všechny květiny. Moc se mi líbí růže, ale i kopretiny a takové to luční kvítí :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono je to vlastně asi nejlepší, když člověku vysloveně nevadí ani vesnice ani velkoměsto. Já pocházím ještě z menšího městečka (7000 obyvatel), ale mám to 5 minut autem do Ostravy, což je strašná výhoda :)

   Smazat
 2. Fantastic post, dear! A big hello from Germany!
  Hugs ♥
  LIANA LAURIE | My new video

  OdpovědětSmazat
 3. I já jsem od malička vyrůstala v domečku a nedovedu si predstavit bydlení v bytě, nezvladla bych to...a mas pravdu - příroda je to nejkrásnější co mame :), bohuzel spousta lidí si toho ani neváží...

  OdpovědětSmazat
 4. Ja som nevyrastala v dome ale teraz si to užívam keď už ho máme :) Zvieratká milujem, mne by sa tak leto strávené veľmi páčilo, vôbec by som neprotestovala :)

  Klaudia Duranova BLOG  / check my IG

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky zvířata miluji a přijde mi, že k tomu domu patří :)

   Smazat