pondělí 16. července 2018

Santorini 2018

Věřím tomu, že každý z nás má nějaký cestovatelský sen, který by si rád splnil. V mém případě to byl řecký ostrov Santorini, který jsem do teď znala jenom z katalogů cestovních kanceláří, které rády používají nejznámější město Santorini - Oia jako úvodní fotku, aby nalákali potencionální zákazníky a taky Lidl, který ho používá v letáku pro svůj řecký týden :D 
Jen si to představte... Kykladský styl, který se nese celým Santorini. Bílé domečky s modrými střechami a vy koukáte na západ slunce. Proto když jsme letos s přítelem přemýšleli nad tím, kterou destinaci pro naši letní dovolenou vybereme, tak jsme měli jasno. Byl to sen nás obou již několik let.


Ubytováni jsme byli v menším hotelu v městečku Perissa. V plánu jsme měli během celého týdne jak relaxovat, tak i poznat ostrov. Proto jsme si půjčili čtyřkolku. Ale abych uvedla do obrazu i ty, kteří nikdy v Řecku nebyli. Je nutno říct, že v Řecku jezdí na skútrech, čtyřkolkách  a buggynách všechno, co má ruce a nohy. Je to zcela normální a potkáte na cestách mnohem víc čtyřkolek než aut.
Většina ostrova nabízí černé kamenité pláže, protože se jedná o vulkanický ostrov. Velkou turistickou atrakcí je proto návštěva červené pláže. Ale abych byla upřímná, tak se zase o tak velkou senzaci rozhodně nejedná. Pokud na pláž nevyrazíte hned z rána, tak musíte počítat s velkým návalem lidí. A protože si jsou místní vědomi této turistické atrakce, tak vám po cestě budou chtít prodat vše od ovoce až po boty do vody. Jakmile dorazíte na samotnou pláž a urvete si kus místa pro sebe, tak zde přijíždí v pravidelných časových intervalech loď, která vás zaveze na bílou pláž. Tuto atrakci jsme ovšem již vynechali, protože jsme byli moudřejší a přečetli si recenze. Takže pokud někdy pojedete na Santorini a nelibujete si v přeplněných plážích, kde je hlava na hlavě, tak toto místo můžete s klidným svědomím vynechat :)
A co rozhodně nevynechat? Město Oia! 
Na Oiu jsme si nechali celý den. Malebné městečko, kde se cítíte jako v pohádce. Procházíte úzkými uličkami a nikdy si nemůžete být jisti, kam vás právě tato zavede. Taky je to město plné luxusních hotelů a dobrého jídla. Západy slunce jsou na Oia proslulé. Právem. Zhruba hodinu před západem slunce se turisté shromáždí na místním sunset view pointu. My jsme při čekání na západ slunce byli svědky žádosti o ruku. No romantika jako blázen! :) 


A má otázka závěrem je jasná :) Kam se letos chystáte na dovolenou vy? :)

Pokud vás zajímá více fotek nejenom ze Santorini, tak budu ráda, když se podíváte na můj INSTAGRAM 

6 komentářů:

 1. To je naprostá nádhera! :) Doufám, že se tam taky jednou podívám :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
 2. To je absolutně úžasné místo! Nádhera! Krasne fotky a věřím, že jste si to s pritelem užili. :) My se letos do zahranici nejspise nikam nechystáme, jelikož jsme si nadělili bydlení a vše okolo toho, takže penízky se už rozsypaly :D ale máme v plánu spoustu vyletu po naší krásné ČR :)

  OdpovědětSmazat
 3. Tak toto je moja dream destinacion!!! Nádherné fotky, Grécko je prekrásna krajina. Trochu ti to celé závidím 😂😊
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE


  OdpovědětSmazat
 4. V Řecku jsme byli loni, na Kosu, týden předtím, než tam řádilo zemětřesení. Docela jsem to obrečela... všude kde jsme se procházeli, se to pak srovnalo se zemí :-( je to nádherná destinace :-)
  All my cosmetics

  OdpovědětSmazat
 5. Moc krásné fotky :). Taky mě to tam láká, ale mám obavy o turisty. Na fotkách to místo vypadá tak klidně a bez lidí, ale viděla jsem fotku, jak je tam strašně moc turistů, je to opravdu tak hrozné? Asi bych raději jela mimo sezónu. Ale podle tvého článku to tam bylo super ;).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju :) Co se týče turistů v Perisse, tak mi hned po příletu připadalo, že budeme pomalu jako v Bašce Vodě v Chorvatsku - hlava na hlavě. Ale opak byl pravdou. Tím, že se toho dá dost na Santorini poznat, tak turisté nesedí jenom na pláži, ale hodně cestují. Tudíž na pláži přeplněno rozhodně není, to spíš na cestách :) A pokud se jedná o Oiu, tak tam je to před západem slunce opravdu šílené. Za tu podívanou to rozhodně ale stojí. Na prozkoumání samotného města je určitě lepší vyrazit hned ráno nebo dopoledne. Je to MNOHEM klidnější.

   Smazat