pondělí 18. června 2018

TOP 5 | Mé nejoblíbenější seriály

Jste spíše seriáloví nebo filmoví fanoušci? 
Já jsem rozhodně zastáncem seriálů. V posledních letech se jich na nás chrlí opravdu velké množství a někdy je těžké si vybrat, který "načneme" :) 
Líbí se mi, jak se seriály vyvíjí a potkáváme se s jejich postavami několik let. Už přesně vím. v kterém období jaký seriál vychází a už jenom občas nějaký nový do toho mého seznamu přiberu :) 

Pro jistotu bych taky ráda zmínila portál edna.cz, který podle mě neodmyslitelně patří k sledování seriálů u nás. Stačí si jenom "vložit seriál do bedny" a edna vám vždy na hlavní stránce ukáže, kdy vyjde nový díl/titulky vašeho oblíbeného seriálu nebo na hlavní stránce seriálu odpočet do začátku nové série/dílu. 

1) BREAKING BAD (Perníkový táta)
Kdo by neznal Heisenberga :) Je to seriál, který jsem sledovala už pár let zpátky, ale pořád je to moje srdcovka. 
Učitel chemie se dozví, že má rakovinu a nezbývá mu moc času. Rozhodne se proto spojit své síly se svým bývalým studentem, který má zkušenosti s vařením a prodáváním drog. Společně vytvoří "crystal meth", který se stane tak žádaným až se oba hlavní aktéři pomalu ale jistě dostávají do velkých problémů. 2) NARCOS
Seriál Narcos jsem objevila až loni na podzim. Hned šlo všechno stranou a zvrhlo se to v seriálový maratón. První dvě série jsou o vzestupu a pádu nejznámějšího kolumbijského narkobarona - Pabla Escobara. Třetí série je o drogovém kartelu z Cali a čtvrtá série o mexickém drogovém kartelu a ta výjde na podzim tohoto roku. Seriál není 100% založen na pravdivých událostech, ale je to skvělá podívaná, která vás vtáhne.  Navíc od té doby odmítám jakéhokoliv jiného herce, který ztvárňuje Pabla Escobra, mimo skvělého Wagnera Moury.
Narcos mě oslovilo natolik že jsem se začala zajímat víc o samotného Pabla a pořídila si i knihu o něm, kterou napsal jeho syn a doporučuji ji všem, které toto téma zajímá. 


3) STRANGER THINGS
Podle mého názoru je Stranger Things nejoblíbenějším a neznámějším seriálem poslední doby a rozhodně si to zaslouží. Jedná se o spojení hororových, fantasy a krimi prvků, které vás nenechají spát. Taky je to jeden ze seriálů, od kterého jsem se nezvedla dřív než jsem viděla celou sérii. 
Hlavními postavami je skupina kamarádů. Jednoho dne se ale jeden nevrátí domů a ostatní se ho rozhodnout hledat. Tak začíná jejich dobrodružství, které je spojí se zvláštní dívkou beze jména a světem, o kterém neměli ani tušení.


4) HEROES
Píše se rok 2008 a já se každý týden těším na další a další díl Hrdinů. V té době samozřejmě ještě v televizi :) Pamatuji si jako kdyby to bylo včera, když jsem měla s mamkou dohodu, že se za dobré známky můžu dívat na Hrdiny, kteří v té době byli cca okolo 22:30 na Primě a to už jsem dávno měla po večerce :) Nostalgicky jsem se k nim dostala zpátky v roce 2015, kdy vyšlo pokračování Heroes: Reborn. 
Ve zkratce se jedná o lidi, kteří mají nadpřirozené schopnosti (létání, telekineze, teleportace, čtení myšlenek ...), ale ne všichni "hrají za dobrou stranu", jak to tak většinou bývá.  


5) LUCIFER
Luciferovi jsem téměř celou půlku první série nemohla přijít na chuť. Sledovala jsem ho jenom na popud kamarádky, která mi říkala, že se do toho určitě dostanu. A taky že jo! :)
Nemluvě o hlavním herci, který ztvárňuje Lucifera. Mimojiné od další řady převezme Lucifera streamovací služba Netflix. 
Lucifera už nebaví být vládcem pekla. Místo toho se nechá zlákat kouzlem Los Angeles, kde se přidá k policii a pozná Chloe, pro kterou má slabost. Spolu řeší případy, ale i vlastní vztahy.


Dále také sleduji nebo jsem sledovala:
- The OA
- Bates Motel
- Better Call Saul
- Santa Clarita Diet
- El Chapo
- Young Sheldon
- Orphan Black
- Sleepy Hollow
- Orange Is The New Black
- Survivor 
- The Big Bang Theory
- The End Of The F***ing Word
- The Walking Dead
- Desperate Housewives
- Devious Maids
- Two And A Half Men
- 13 Reasons Why
- Black Mirror
- American Crime Story
- American Horror Story
- Bojack Horseman
- The Middle
- Modern Family
- Scream Queens
- Mistresses
- In The Flesh
- Anger Management
- Dr. House
- Salem
- Misfits
- Awkward
... 

Jaký je váš nejoblíbenější seriál a naopak který vás vůbec neláká?
Snad všichni v mém okolí sleduji Games of Thrones, ale já neviděla ani jeden díl. Nevím, jestli je to tím, že je okolo toho takový hype nebo snad tou tématikou, která mi není moc blízká :) 

Žádné komentáře:

Okomentovat