pátek 4. května 2018

Čtenářské okénko | DUBEN 2018

Zdravím všechny!

Nevím, jestli to tak máte i vy, ale já jakmile se oteplí, tak hned beru knížku do ruky a jdu si číst na zahradu. V zimním období se u mě tedy tolik knih netrhne.
Vybrala jsem tři knihy, které jsem v poslední době četla a oslovily mě.
Osobně preferuji knihy v originále, protože si tím alespoň procvičím angličtinu a rozšířím slovní zásobu.

1) Pablo Escobar My Father (Juan Pablo Escobar)
Tuto knihu doporučuji všem milovníkům seriálu Narcos. Já sama seriál Narcos sledovala a první dvě série o Pablu Escobarovi jsem až neuvěřitelně hltala. Ovšem seriál není realita, a proto mě zajímal život nejznámějšího kolumbijského narkobarona i z jiné stránky. 
Knih na toto téma vyšlo mnoho, ale já si vybrala kvůli autentičnosti tuto. 
Už podle názvu je tedy jasné, že knihu napsal jeho syn Juan Pablo. Píše velice otevřeně a nebojí se žádného tématu. Rozhodně je to typ knihy, který stojí za přečtení, pokud vás tento příběh/člověk zajímá. Bohužel si nejsem jistá, jestli existuje český překlad této knihy.


2) The Sun And Her Flowers (Rupi Kaur)
Pro ty z vás, které nadchlo Milk And Honey je toto dílo povinností. Já si u samotného Milk  And Honey nebyla jistá, jestli je to vůbec typ knihy pro mě. Jsou to jednoduché básničky s dívčí tématikou. Věřím, že se najde hodně žen, které tyto knihy dokážou ocenit více než já, ale zároveň jsem ráda, že jsem si je taky mohla přečíst a sama u některých oblíbených veršů mám záložky, které si ráda přečtu znovu a znovu. Já tedy The Sun And Her Flowers hodnotím lépe než Milk And Honey, ale ani jedna z těchto knih se nezařadí do mých top knih.


3) The Subtle Art Of Not Fiving a F*ck (Mark Manson)
K této knize jsem se dostala čistě náhodou. Navíc bych nikdy nevěřila, že si dobrovolně tento typ knihy koupím a přečtu. Jde o motivační knihu amerického blogerka Marka Mansona, který tvrdí, že upřímnost je i v těch nejkrizovějších situacích klíčová a není potřeba se přetvařovat, když vám život přichystal překážky. Autor taky cituje výroky některých filozofů a určitě to je typ knihy, z které si něco odnesete. Je čtivá, motivační a existuje i její český překlad. 


Jak jste na tom vy se čtením? Jakou knihu máte právě rozečtenou? :)

Žádné komentáře:

Okomentovat