čtvrtek 2. ledna 2020

Předvánoční pohoda ve Varšavě I Photo diary

První článek v novém roce bude zároveň posledním, kdy se skrz něj vrátíme do roku 2019.

Předposlední víkend v prosinci jsme využili ke krátkému vánočnímu výletu do polské metropole. Od nás z Ostravsko-Karvinska je to vlakem pohodlná čtyřhodinová cesta, tudíž téměř srovnatelná s cestou do Prahy. Ubytování na jednu noc jsem tradičně zařídila přes Airbnb a tentokrát dokonce s nádherným výhledem na Varšavskou dominantu - Palác kultury a vědy.

Sobotní den jsme celý využili k poznávání, i když my s přítelem už ve Varšavě před pár lety byli. Tentokrát jsme ale vzali i moji mamku, která ve Varšavě byla naposledy před 44 lety jako malá holka. Za tu dobu se město opravdu velmi změnilo. Bohužel, po rozsáhlém leteckém bombardování na počátku 2. světové války z ní toho moc nezbylo, ale dnes mohu říct, že Poláci z ní opět dokázali vybudovat velkoměsto.

Byli jsme se podívat na vyhlídce na Paláci kultury, zavítali jsme do kostela Svatého Kříže, procházeli jsme se po obranné hradbě Barbakan, prošli okolí Královského hradu a hlavních ulic, ale také jsme nasáli vánoční atmosféru na trzích, kde jsme si dali i něco dobrého. Nedělní dopoledne jsme ještě využili k prohlídce obchodů v okolí a nakoupili pár zbývajících dárků. Pak už rychle na vlak a připravovat se na Vánoce.
13 komentářů:

 1. Musím přiznat, že mě Polsko nikdy moc nezaujalo, ale z těch tvých fotek vypadá vážně nádherně.

  Moc krásné fotky! :-).

  OdpovědětSmazat
 2. Tyjo z těch fotek to působí spíš jako některé z amerických měst! Nádhera!

  OdpovědětSmazat
 3. To je nádhera! Moc hezké fotky, museli jste si to tam užít! :))

  OdpovědětSmazat
 4. Varšava vypadá nádherně, někdy se tam musím vypravit! ♥

  Little Dreamer

  OdpovědětSmazat
 5. Do Polska bych se s přítelem velice ráda zajela podívat, tak uvidíme, jak nám to tento rok klapne. :-) Moc nádherné fotky, žes mě úplně navnadila! Já bych letos chtěla do Paříže! :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Já jsem v Polsku byla jen v malé vesničce u Augustowa, takže spíš v přírodě. Hezky tam bylo.

  OdpovědětSmazat
 7. Fuha podle fotek bych vůbec neřekla, že se jedná o Polsko .. možná to bude tím, že jsem tam nikdy nebyla, jelikož my to ze západu Čech máme poměrně daleko, tak mám asi nějakou stereotypní zastaralou představu zaostalého východního Polska :/ no měla bych to napravit a někdy vyrazit. :)

  OdpovědětSmazat
 8. V Polsku jsem byla naposledy asi v 10 letech a nepamatuji si, že by bylo takové hezké. :D Povedly se ti udělat opravdu krásné fotky:)

  OdpovědětSmazat
 9. Já bych se do Varšavy chtěla moc podívat, hlavně vloni dost byla oblíbená na vánoční zájezdy.

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
 10. Moc hezké fotky :) Musím se přiznat, že zrovna po Varšavě jsem nikdy moc nepokukovala :) Láká mě spíše předvánoční Krakov nebo Wroclaw, kterou máme asi nejblíže. Ale i Varšava je hezká a stála by za návštěvu :)

  OdpovědětSmazat
 11. Veľmi pekné fotky! Ja som ešte nikdy v Poľsku nebola, ale chcela by som navštíviť hneď niekoľko miest. Len od nás je to tak trocha ďaleko, najvýhodnejšie je asi sadnúť do lietadla, keď sú výhodné letenky a ísť :)

  OdpovědětSmazat
 12. Já jsem v Polsku nikdy nebyla, ale moc bych se tam chtěla jednou podívat. Některá města jsou tam vážně nádherná. A fotky jsou moc krásné! 🙂

  Michaela Cheetah

  OdpovědětSmazat
 13. Vypadá to tam moc krásně :) Celkově mi přijde, že s vánoční výzdobou je každé město krásnější :D Ty poslední fotky s mlhou jsou moc povedené!

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat